top of page
pexels-pixabay-257636.jpg

Image Processing Applications

Lojistik ve depo süreçleriniz için geliştirdiğimiz çözümlerimiz ile deponuza gelen ürünün girişinden çıkışına kadar işletmeniz içerisinde geçirdiği tüm süreci takip edebilir, böylelikle verimliliğinizi arttırıp kaybınızı minimuma indirebilirsiniz.

Araç Yükleme Kontrolü

Sevkiyat planınıza uygun araç yüklemeleri yaparken el terminalleriyle yaptığınız doğrulamaları otomatikleştirebilirsiniz. Yazılımımız araçlara yüklenecek palet bilgilerini veri merkezlerinden okur ve sevkiyat kapısına yerleştireceğimiz yüksek çözünürlüklü kameramızdan gelen verileri işler. Böylelikle yazılımımız paletleri yükleme sırasında, hareket halindeyken doğrulamayı yapar. Yanlış yüklenen paletler için anında uyarı sistemi devreye girer ve hatalı sevkiyatın önüne geçer. Kullanıcı arayüzü sayesinde kamyonların anlık doluluk oranlarını görebilir, geçmişe yönelik sorgulamalar yapabilirsiniz.

Paketleri Tanıma, Yönlendirme ve İzleme 

Gelen ve giden lojistiği yönetiminize yapay görme çözümleri ekleyerek  %100 izlenebilirlik ve takip sağlayabilirsiniz. Yazılımımız kameralardan gelen verileri işler ve çıktıları lokal pc'de saklayabilir veya veri merkezinize iletebilir. Gelen ve giden ürünler için depo yönetiminizdeki operasyonları hızlandırır ve verimliliği arttırır. 

Palet Tarama ve İzleme

Kontrol noktalarına yerleştireceğimiz kameralardan gelen görüntüleri yazılımımız aracılığıyla işleyerek paletlerin hareketlerini takip edebilirsiniz. 

Konteyner Kod Okuma ve Doğrulama

Limanlarda ve kontrol noktalarında operatörler aracılığıyla el ile yapılan konteyner kodları okuma ve doğrulama işlemlerini otomatikleştirebilirsiniz. Yazılımımız veri merkezlerinden konteynerlerin bilgilerini okur ve kameralardan gelen görüntüleri işleyerek işlemlerinize yüksek hız katar. Görüntüleri işlemek için yazılımımıza 10'dan fazla ülkede 30'dan fazla limanda uygulanan yapay zeka tabanlı AllRead OCR yazılımını entegre ederek sizlere en yüksek doğruluğu ve kaliteyi sunuyoruz.   

Akıllı Yönlendirme Sistemi

Paletleme noktalarında paketlerin doğru hatlara gitmesi yapılacak işin verimliliği açısından oldukça önemlidir. Özellikle robotik paletleme uygulamalarında ise doğru paketlerin doğru robota gitmesi hayati önem taşır. Robotlar palet dizme algoritmasını işlerken, beklenmedik bir paketin robotun önüne gelmesi, robotun pakete çarpmasına sebep olabilir. Böyle bir durumda paket içindeki ürünler zarar görebilir ya da robotun ürün tutucu mekanizması kırılabilir. Maddi ve manevi kayıpların önüne geçmek için yapay görme sistemlerinden faydalanabilirsiniz.

Yazılımımız veri merkezleri üzerinden robotların dizilim yaptığı paketlerin bilgilerini okur ve robotların paketleri dizdiği noktalara yerleştireceğimiz kameralardan gelen verileri işleyerek otomatik doğrulama yapar.  Yazılımımız aracılığıyla bütün paketlerin bilgilerini veri merkezlerine aktarabilir, sürekli takip ve izlenebilirlik sağlarsınız.

bottom of page