top of page
Image by Clayton Cardinalli
Üretim Kalitesi Kontrolleri

     Rekabetin git gide arttığı günümüzde üretilen ürünün kalitesi ve tutarlılığı, şirketler için müşteri kazandırıcı ve kazanılan müşterinin kaçırılmamasındaki en önemli etkenlerden biri olmuştur. Sisteme eklenen kameralar ürün hattından çıkan görüntüyü yakalar, yakalanan görüntü işlenmek üzere bilgisayara gönderilir. Yazılımımız ile yakalanan görüntü üzerinde testler yapılır. Üründeki insan gözünün göremeyeceği hataları, kameralarımız ve yazılımımız hızlıca yakalar ve ayıklar. Bu sistem, hızı ve kaliteyi arttırır. Kalite testlerinde yaygın olarak karşılaşılan insan hatasını minimize eder. 

     Görüntü işleme sistemlerimiz, yorulmadan, %100 verimli şekilde çalışarak, üretilen ürünün kalitesinin artmasını ve üretim maliyetlerinin de düşmesinde önemli rol oynar.

     Uygulama Örneklerinden Bazıları

AI Temelli Yüzey Kontrolü

Lena Vision AI Temelli Yüzey Kontolcüsü, üretim sırasında ürün üzerinde oluşabilecek yüzeysel hataları yapay zeka ve görüntü işleme algoritmalarını birleştirerek yakalamayı hedefler. Projeye göre seçilecek kamera ve yerleşimleriyle alınacak görüntüler, görüntü işleme algoritmalarıyla AI algoritmaları için hazır hale getirilir ve AI algoritmaları uygulanarak ürünün hatalı olup olmadığı tepit edilir.

Ölçüm Kontrol ve Tolerans Doğrulama Sistemleri

Lena Vision olarak, üretim kalitenizi arttırmak için, ürüne uygun doğru sistemleri tasarlayarak, yazılımımızdan aldığımız güçle memnuniyetinizi garanti altına alıyoruz.

Binlerce görüntülük datasetlerine hazırlanılmasına ihtiyaç duymaz, böylelikle yeni tip ürünlere çok hızlı uyum sağlar,

Yüksek kapasiteli PC ihtiyacı yoktur,

Sistem uygun olan görüntü işleme parametrelerini kendisi önerir, insan kaynaklı hataları minimalize eder,

Sistem çıktılarının hatalı veya sağlam olarak işaretlenebilmesi için gerekli olan parametreleri sistem kendisi önerir, insan kaynaklı hataları minimalize eder,

     Kontrolünü yapmak istediğiniz ürünleri bizimle paylaşın, simülasyon ortamında test edelim, size uygun sistemi ortaya çıkaralım.

bottom of page